שיניים כלואות

שיניים כלואות הן שיניים שאינן בוקעות למקומן הטבעי בחלל הפה, בשל מקום או כיוון בקיעה לא תקין בלסת או חסימה במסלול הבקיעה. 

שיני הבינה הן השיניים הכי שכיחות להכלא, אולם הן לרב נעקרות.

לאחר שיני הבינה הניבים העליונים הם השיניים השכיחות ביותר להיכלא ומופיעים ב-1-3% מהאוכלוסייה ולאחריהם החותכות העליונות המרכזיות. חוסר ניב אן חותכת גורם להפרעה אסתטית ולליקוי סגר כללי שמצריכים טיפול אורתודונטי מורכב יותר מהטיפול השגרתיי, וזאת ממגוון סיבות: קשה לקבוע את מנח הכותרת והשורש וקרבתם לשיניים סמוכות או למבנים אנטומים אחרים; לא ניתן לבחון את מתאר השן, צבעה או הימצאות פתולוגיה נלווית; הטיפול דורש התערבות כירורגית לחשיפת השן הכלואה; הפעלת הכוחות להבקעה מלווה לעתים בכאב; תכנון הכוחות האורתודונטים הנדרשים להבקעה מסובך יחסית; משך הטיפול מתארך באופן משמעותי והוא מלווה בסכנת פגיעה בשורשים של השיניים הסמוכות. 

טיפול אורתודונטי בשיניים כלואות דורש ידע רב ושתוף פעולה מצוין בין אורתודונט לכירורג פה ולסת ולא מפתיע שכישלון בטיפול בניבים כלואים מהווה את הסיבה השנייה בשכיחותה לתביעות רשלנות רפואית באורתודונטיה.
שיניים כלואות
פרופ' צ'אושו היא לאוטוריטה מקצועית ואקדמית בתחום השיניים הכלואות בעולם כולו. היא פרסמה מספר רב של מאמרים בתחום זה בספרות האורתודונטית והכירורגית, וכתבה מספר פרקים בספרים. כמו כן, היא העבירה מספר רב ביותר של הרצאות וקורסים מוזמנים ברחבי העולם, דבר המעיד על מעמדה הרם הבינלאומי.
 
פרופסור סטלה צ’אושו  Prof. Stella Chaushu
טלפון: 072-33-80-326  פקס:03-6022662 | כתובת: ברודצקי 43 (קומה 2) צמוד לקניון רמת אביב דוא”ל: info@chaushu.com